Blog

 

V čem spočívá kouzlo koučinku ?

 

V poslední době slovo koučink v českém prostředí zdomácnělo a skloňuje se ve všech pádech. Lidé využívají kouče pro svůj profesní i osobní rozvoj a studují koučinkové kurzy a akademie, aby sami mohli pomáhat ostatním. Je to jen módní vlna, nebo se koučink dostal na výsluní právem? V čem spočívá jeho kouzlo a jak může být užitečný?

 

Současný koučink má kořeny v moderní humanistické psychologii, která člověka začala vnímat jako na osobnost s velkým potenciálem růstu. Koučinkové techniky a metody našly uplatnění ze začátku ve sportovním prostředí, později pronikly i do firemního prostředí. Podstatou koučování je kladení přesně mířených otázek, s jejichž pomocí vám kouč pomáhá pojmenovat a identifikovat vaše cíle a vize a nalézt cestu, která vede k jejich realizaci. Jestli-že očekáváte, že vám kouč poradí a řekne, co a jak máte udělat, budete zklamáni. Koučink vychází z přesvědčení, že řešení nosíte v sobě, a pomůže vám jej objevit vhodnými technikami. Osobně velmi rád využívám techniky, které vychází z neurolingvistického programování ( napojení na podvědomou mysl v transu. ) Společně s vámi odhalím váš potenciál a přiměji vás jej využít při překonávání překážek na cestě, která vede ke splnění vašich cílů a snů.

 

Ujasníte si cíle a snadněji jich dosáhnete

Jestli-že mate otázky, které vás už dlouho trápí, neváhejte a vyzkoušejte si koučink, který vám otevře nové možnosti. Momentálně máte možnost získat první konzultační fázi ( otázky) a návrh zcela zdarma. Stačí vyplnit formulář na tomto odkazu:Koučink a NLP

 

Daniel Diamant

Life-style coach a mentor
Expert naurolingvistického programování mysli
Autor transformačních tréninků
Zakladatel Diamant Academy