Blog

Cíle a sny

 

Člověk by měl mít v životě své sny a cíle, neznám jediného člověka, který alespoň jednou v životě nesnil o tom, co by v životě chtěl dokázat a nebo jaký život by si přál mít. Vizualizovat umíme jistě všichni, ale kdo z nás si své vysněné cíle splnil a šel si za nimi, co jsme ochotni proto obětovat, jakou cestu si vybereme? Vše je jen na nás a v našich rukou.

 

Měli bychom mít v životě velké sny a vize. Jeden cíl a sen nestačí, chtějme více. Jak řek Walt Disney ,,Smích je dočasný, u fantazie nezáleží na věku a sny jsou napořád, všechny naše sny se mohou stát skutečností, pokud máme odvahu je následovat“. Dle mého názoru, pokud nemáme žádné sny a cíle tak životem jen tak proplouváme v depresích, úzkostech a frustrací a život jim jen protéká mezi prsty.

 

Znám několik případů z mého okolí lidí, kteří to tak mají a žijí spíše životy druhých než-li ten svůj vlastní. Zkoušeli jste si někdy napsat svůj vlastní seznam všeho,  čeho by jste v životě chtěli dosáhnout? Pokud ne, zkuste to a pište si vše, co si přejete a vizualizujte si to  a před spaním na to vše myslete a sněte o tom, jako že už to vše máte, že se to děje a přejte si vše v přítomném okamžiku. Sedněte si ke stolu, pusťte si hudbu, kterou máte rádi, uvařte si kávu nebo horký čaj, či kapku dobrého vína a jděte za hranice svého běžného myšlení a uvažování. Napište si úplně vše, co vás napadne a co si přejete. Jakmile budete mít svůj seznam napsaný, dejte si ho někam na viditelné místo, kde ho budete mít neustále na očích.

 

Před pár lety jsem dala na radu své kamarádky a napsala jsem si svůj seznam a postupně si ho plním a doplňuji zároveň, věřte mi, že ten pocit je nepopsatelný, když si ze svého seznamu škrtnete to, o čem jste si jen snili, představovali si a najednou jste toho dosáhli a napadají vás sny a cíle nové. Opět vám tento článek píšu, jako jedna žena z davu, která to na sobě vyzkoušela a rozhodla jsem se o tom napsat, stále si své sny a cíle plním a mám ještě větší touhu žít, i když nás na té naší cestě za sny potká spousty překážek i to k tomu patří.

 

Rozhodli jsme se opět s Danielem, že vytvoříme  afirmační nahrávku na cíle a sny s vlastní autorskou hudbou a mou maličkostí namluvené. Věřte mi, že vám to může opět hodně pomoci. Poslouchejte své srdce a jděte za tím, co vám říká a následujte ho. Věřím, že pokud jde člověk pevně za svými sny, dokáže je dříve, či později zrealizovat. Sen je tou nejpříjemnější cestou k našemu úspěchu. – Leona Gyongyosi  ,,královna českého gospelu“

 

 

 

 

 

NOVINKA

 

2-denní motivační online workshop

 

Cesta Vítěze

Odhalte 7 klíčů a 12 kroků, díky kterým dosáhnete jakéhokoliv cíle, který si vytyčíte.