Hodně se mýlíme. Od našeho nitra se odvíjí všechno. Pokud se stresujeme, trýzníme se depresivními či sebelitujícími myšlenkami, nenajdeme si chvilku na úklid naší duše. Je jasné že se to podepíše i na našem vzhledu, naší sebelásce, na našem vnímání světa, na našich vztazích s lidmi nebo i naší lásce k životu. Přitom stačí tak málo, stačí si každé ráno, když vstáváme a večer, když jdem spát. Říct za co jsme vděční, jak se máme rádi, máme skvělou rodinu, jak je vesmír přátelské místo a chce abychom byli šťastní, jak se nám vše daří, prostě cokoliv. Vděku se meze nekladou, vděk je požehnáním, co můžeme dát sami sobě. Pochválit ten náš živůtek, že se správně vyvíjí, dát mu tu důvěru v jeho správné plynutí. A především pochválit sami sebe, za všechno co jsme už zvládli a co zvládneme. Sebeláska je v péči o duši i tělo velmi důležitá, protože pokud se nemáme rádi, tak se nemůžeme ani dobře cítit, natož dobře vypadat. Milujme sami sebe za to jací jsme, za to že jsme všichni jiní a přesto všichni stejní. S nikým se neporovnávejme a radši vyzvyhněme naši vyjímečnost.
Pokud zvládneme milovat sami sebe a pečovat o své nitro každodenně, máme napůl vyhráNaše tělo, náš chrám. Toto známé heslo nás celý život provází. Naše tělo i duše a stav v kterém se nachází, jdou spolu ruku v ruce. Nejen že je důležité pečovat o svůj zevnějšek, ale stejnou péči potřebuje i náš vnitřek. Naše dušička. Pokuď péči o naši duši zanedbáváme, protože nám přijde že je to věcno. Protože právě naše hlava ovlivňuje všechno čemu věříme. Pokud si nalháváme, že jsme škaredí, tak budeme jednoduše škaredí. Pokud si, ale každé ráno řekneme – dneska mi to tak sluší, jsem každým dnem hezčím, tak budeme hezčí a hlavně šťastnější, protože se už po ránu zahrneme sebeláskou.

Pro naše zdravé tělo lze udělat věcí hned několik, ale hlavní je si uvědomit že jsme skutečně tím, co jíme a tím co do svého těla pouštíme. Je jasné že pokud se ládujem fastfoody a kouříme jednu cigaretu za druhou, místo toho aby jsme naše těla s láskou zahrnovali vitamíny a živinami, co naše tělo opravdu potřebuje. Tak se podstatně bude cítit hůře. Tak najděme cestu ke svému tělu, duši a zahrňme je láskou.