Blog

Strach, úzkost, panika

 

Strach je emoce vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí a může mít i fyzický projev na naše tělo. Je to určitá forma energie, která má v sobě sílu a moc nás ovládnout. Doprovázejí ho různé projevy jako například, zblednutí ve tváři, chvění celého těla, sevření žaludku, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, apod. Může se proměnit v různé typy ataků, úzkostí, depresí a frustrace. Má mnoho podob. Například, člověk trpící úzkostmi nedokáže blíže specifikovat, čeho konkrétně se bojí, ale má neustále strach a je delšího trvání. Stále více lidí trápí tzv. panický strach z toho co přijde, co nezvládnou, takoví lidé často žijí v neustálém napětí, stresu až depresích.

 

Strach, někdy až panický najednou doprovázejí i další příznaky např. stav omdlení, obava, že ztratí kontrolu nad sebou samým (panické ataky)silné bušení srdce, nadměrné pocení, příval horka a chladu, zimnice, dušnost, brnění v různých částech těla apod. Lidé s těmito příznaky, často vyhledají lékařskou pomoc a podstoupí různá vyšetření, kde ve finále lékaři zjistí, že jsou zcela v pořádku, ale oni si myslí, že jsou nemocní a je jim doporučeno vyhledat pomoc psychiatra. Toto téma je velmi blízké nám všem a každý jsme se s nějakým druhem strachu jistě setkali. Strach nám dokáže zabránit v dosažení našich cílů a snů i v naší zdravé sebelásce a sebedůvěře, dokáže nám ničit život.

 

Strach není skutečný, ale je jediné místo, kde ho máme ukrytý a kde žije a to jsou naše myšlenky. Většina lidí dělá jednu zásadní chybu a to mluvím  i z vlastní zkušenosti a tím je to, že když se nás zmocní, nebo se objeví strach, tak se tím začneme ztotožňovat a živíme ho svou pozorností a tím mu dovolujeme růst až nás zcela ovládne, aneb ,jak se říká, kam jde pozornost, tam jde energie a tam to roste. Jaké by to bylo zbavit se toho pocitu jednou pro vždy, nedávát mu tu pozornost a energii a on se nebude mít čím živit, tudíž by na nás neměl mít žádný vliv. Strach je věc volby a je jen a jen na nás, jakým myšlenkám a pocitům dáme přednost a budeme je živit. Existuje spousty metod, jak se strachu zbavit  a jednou z nich je kouzlo afirmací. Díky afirmacím se mu podíváme do očí a zjistíme, že není skutečný a také, jak díky afirmacím se ho dokážeme zbavit a přeprogramovat svou mysl. Co jsou to afirmace si přečti zde:https://www.diamantdaniel.com/produkt/afirmace-strach-uzkost-fobie-a-panika/

 

Ovládejte svou mysl, neříkám, že eliminovat strach je jednoduché. Je to běh na dlouho trať, ale pokud se budete řídit zásadami, které vám mohou pomoci,např. pozitivní myšlení, poslech afirmací, čtení knih z oblasti zvládání strachu, vzdělávání se v této oblasti, tak jeho ovládání je snazší. Víte, lidé mají tendence se často porovnávat s druhými, ale nejdůležitější je dělat věci pro sebe a ne pro ostatní, vy se chcete přeci cítít dobře a být v životě šťastní a užívat si ho plnými doušky. Jestli-že se chcete opravdu zbavit strachu, úzkosti, deprese a probudit v sobě sebedůvěru, vyrovnanost a uzdravit svou duši a tělo, tak se jednoduše přihlaste na mentoring, díky kterému se zbavíte strachu.

 

 

Jestli se vám článek líbil, budeme moc rádi za jeho sdílení. 🙂