Blog

Nový rok je vnímám jako začátek nejrůznějších předsevzetí a cílů. Jedno z nejčastějších a velmi oblíbených předsevzetí Čechů je pokus o hubnutí a konec s kouřením. Na dalším příčce se umístilo pravidelné cvičení a lepší zdravotní styl, vydělávat víc peněz, číst více knih, naučit se cizí řeč. Bohužel v drtivé většině případů dochází po krátkém čase k neúspěšnému ukončení .  Jak si tedy plnit cíle a sny.

Za všemi předsevzetími, vždy stojí nějaká vyšší potřeba a cíl.
Často se snažíme přestat kouřit a shodit nějaké to kilo z důvodu nějakého onemocnění. Zlepšit si tím zdraví a sebevědomí, najít nového partnera a docílit šťastnějšího života. Kdybychom byli spokojení se svou životní situací, do žádného předsevzetí bychom se ani nepouštěli. Vždy je tam nějaký záměr.

 

Ukazuje se, že na tyto skutečné cíle a vyšší potřeby, jako je například zvýšení sebevědomí, lepší zdravotní stav a postavy, nalezení nového partnera, pocit úspěchu, finanční zabezpečení, lepší pracovní pozice, pouze snaha a nadšení nestačí.

 

 

To, co zaručuje úspěch je systematická akce

Velmi často se pouštíme do špatných akcí a vystavujeme se tím nadměrnému úsilí, které v nás vytváří tlak a stres. My tak vydáváme našemu snažení nadměrný potenciál, který je kontraproduktivní. Křivka volatility pak strmě klesá. Následně si vytváříme nezdravé prostředí ve své mysli a těle. Získáváme a vytváříme si tím nové, negativní  vzorce, které nám brání a blokují dosažení naších cílů.

 

I cesta může být cíl

Jak na to? Jedním z hlavních kroků po stanovení cílů je odbourat nerealistické cíle a identifikovat vlastní bloky. Být k sobě naprosto upřímní. To znamená definovat si v jaké situaci se nacházíme. Pokud zjistíte, že se vaše realita odlišuje od vašich představ, můžete vaše cíle a sny ještě upravit a pozměnit. Proto doporučuji se v klidu posadit a udělat si čas sám pro sebe a položit si otázku. Čím omezuji své možnosti a co, nebo, kdo mi konkrétně brání v uskutečnění mých snů a cílů. Sepište si odpovědi na papír a upřímně si odpovězte. Doporučuji si odpovědi sepsat, co možná nejvíce přímočaře a co nejméně komplikovaně. Uvědomte si, že to děláte hlavně pro sebe. Jestli-že potřebujete získat víc konkrétních otázek, připravil jsem pro vás on-line minikurz na cíle a sny, který je momentálně zcela zdarma na mém webu.

Odkaz zde: https://www.diamantdaniel.com/mini-kurz-zdarma/

V tomto mini on-line kurzu se zaměřujeme také na vaše možnosti, díky kterým si připravíte svůj akční plán zaměřený také na realizaci, vašich cílů krůček po krůčku.Tím získáte možnosti volby a na základě toho rozvinete svůj neomezený potenciál. Jako bonus jsem pro vás připravil 11+1 velmi silných otázek, které vás podnítí k hlubšímu zamyšlení nad vašim životem a povedou vás k dalšímu uvědomění a video NLP techniky,díky které dokážete získat víc vnitřní síly a energie.

 

Většina z nás má zkušenost z nadšeného rozhodnutí pro velkou životní změnu. Ano, nadšení je důležité. Nicméně, často se stává, že jak rychle nadšení přišlo tak rychle při prvních překážkách odešlo a my máme tendenci se vracet zpátky do zajetých kolejí. Necháme se zmanipulovat svým vlastním mozkem.  Jestli-že chceme opravdu v životě udělat změnu, musíme změnit strategii a udělat opravdu něco jinak. Pochopit že existuje i jiná cesta a možnosti.

 

Jestli-že máte ještě nějaký nesplněný sen, cíl a touhu a chtěli by jste si ji splnit, připravil jsem pro vás profesionálně vedený trénink „ Cesta Vítěze „ v kterém odhalím 7 klíčů a 12 kroků, díky kterým dosáhnete jakéhokoliv cíle krůček po krůčku, který si vytýčíte.

Odkaz na trénink zde: https://www.diamantdaniel.com/produkt/trenink-cesta-viteze/

Děkuji vám za přečtení mého článku. Velmi si vážím vašeho zájmu.

Jestli-že se vám článek líbil, sdílejte ho dál. Budu za vaší podporu moc vděčný.

 

Daniel Diamant

Life-style coach a mentor
Autor transformačních tréninku
Zakladatel Diamant Academy