Jak vyzrát na manipulátora

 

Jestli-že se chcete efektivně bránit proti manipulaci od druhých lidí, je důležité důsledně dodržovat tuto zásadu: ani neustupovat, ani neútočit. Omlouváním, ospravedlňováním, bráněním, vysvětlováním svého chování nebo agresí se do manipulátorových sítí jenom ještě víc zapletete.

Možná si myslíte, že vás nikdo nemanipuluje? Chyba. Manipulace ze strany žen i mužů je častější, než si myslíte. Je všudypřítomná. Pokud chcete vědět, jak manipulativní osobu s jistotou odhalit a jak se bránit klikněte zde na odkaz a rezervujte si místo na webináři.

 

Klikněte na odkaz nebo obrázek

Manipulátor, ať muž, nebo žena, dítě, kamarád, kamarádka, vás často ovládne díky rafinovaným trikům, aniž byste si to uvědomili. Dokonce často ani manipulátor sám si svého jednání není často vědom! Využívá přitom vaší dobré vůle, svědomí, rozumnosti, strachu a vašeho přesvědčení, že se lze slušně na všem domluvit. Bohužel nedá. Cokoli manipulátor říká, je jen další past na vás. Když ustoupíte a necháte se manipulátorem vést, zapletete se do jeho sítí a plánů. Což je začátek vašeho konce. Ale pozor! Pokud se budete rozčilovat a útočit nebo se snažit přesvědčit manipulátora rozumovými argumenty, dopadnete stejně špatně! V obou případech totiž pouze sledujete některý ze scénářů manipulátora, jste jen loutkou v jeho režii. Následně dochází k tomu, že manipulátor začne z vás čerpat energii.

 

Zůstaňte věcní

Jak tedy na manipulátora? Usmívejte se, nebraňte se, neospravedlňujte se, nerozčilujte se, a hlavně reagujte naprosto neurčitě – obecně, bez prosazování vlastního názoru, v krátkých větách. Zde jsou příklady, které při soustavné aplikaci na výpady manipulátora zapůsobí nejdřív jako spolehlivý ochranný štít, a později jako účinný repelent. Nenechejte se rozhodit a tvrdošíjně ve své lhostejnosti vytrvejte.

 

Každý má svou cestu.

Máš naprosto právo na svůj názor.

Nikdo není dokonalý.

Všichni se stále učíme.

Čas vše ukáže.

 

Manipulátor často používá jedovaté poznámky,křivá nařčení, moralizuje, zastrašuje, používá ironii, vytváří pocit viny a strachu. Všichni říkají, že si se změnila. Už nejsi tak dobra atd…Doporučuji zůstat u jasných argumentů. Využíjte otázky, kdo konkrétně tohle říkal. Nebo v porovnání s kým nebo čím ?

 

Zachovejte klid

 

Což se mnohem snadněji napíše, než udělá. Je však třeba si uvědomit, že předpokladem úspěchu v jakémkoli vyjednávání je schopnost zachovat si chladnou hlavu a stoický klid.

Pokud ovšem patříte spíš k výbušnějším a horkokrevným typům nebo se při jakémkoliv náznaku tlaku hned rozpláčete, zkuste počítat v duchu do deseti nebo se zaregistrujte na webinář, který bude 6.2.2020 ve 20:20 hod. Kde s vám poradím konkrétní techniky které vás před manipulací ochrání. Jedna z těchto technik se nazývá ,, Svatyně bezpečí „

 

Získejte čas

 

Často se stává, že manipulátor využije vašeho překvapení a vybafne na vás požadavek, abyste udělali něco, co udělat nechcete. Než v leknutí a z nedostatku protiargumentů přitakáte, zkuste přehodit míček na druhou stranu hřiště.

„Řekněte, že si to musíte ještě rozmyslet,“ Získáte tím nejen čas, ale také prostor pro nadechnutí, které je v komunikaci s manipulující osobou hodně důležité. Uvidíte, že pak bude mnohem jednodušší říci ne.

 

Jestli-že chcete získat další konkrétní rady nejen z praxe ale také ze života, přihlaste se na náš webinář, kde se s vámi podělíme o zkušenosti. Našimi hosty budou Sabina Jordánová a Olga Plchová. Ženy které jsou expertky na vztahy a manipulaci.