Kolikrát jsme za život pocítili obavy, strach ze změny. Kolikrát jsme se obávali že na naše cíle nejsme moc dobří a že si je nezasloužíme a kolikrát jsme díky těmto obavám našich cílů, opravdu nedosáhli?
Proč zbytečně sami sebe přesvědčujeme, že na naše největší přání nemáme? Opusťme naše strachy, opusťme pomyslnou ohrádku bezpečí. Tu ohrádku ve které chodíme do práce, kterou nemáme rádi. Kde máme vztahy bez lásky, jen proto že se z nich bojíme odejít. Kde jsme se vzdali našich dětských snů, protože jsme přeci dospělí a musíme, tak i přemýšlet. Kde se bojíme toho, co o nás říkají ostatní a nedokážeme se od toho odprostit. Kde máme strach z obav, jiných lidí, kteří nám naše cíle tak rádi rozmlouvají a dávají nám své vlastní omezení.
Opusťme práci v které nejsme šťastní. Ať už jste třeba celý život studovali vysokou školu v ekonomickém směru, ale v srdci víte že vás nejšťastnější činí cvičení. Tak jděte do toho. Živte se tím, co vás baví. Udělejte si rekvalifikaci, zbavte se obav a udělejte to co jsi skutečně přejete. Většinou, když se zpětně podíváme změna v našem životě nebyla to nejtěžší, mnohem těžší bylo překonat ten strach, všechny ty obavy, co se nám honili hlavou. Co když neuspěji? Co na to řeknou ostatní? Co když mě to pak přestane bavit? Co když nebudu dost vydělávat?

Musíme si uvědomit, že se to nikdy nedozvíme, pokud to nezkusíme. I když se to třeba na první pokus nevydaří, tak každý malý pád je přeci velký posun vpřed. Vždycky je lepší riskovat a jít si ke svému štěstíčku naproti, než zůstat ve stereotypu, který nás pomalu, ale jistě ničí.
Přestaňme se bát opustit nešťastný vztah a zamilujme se sami do sebe. Vždyť můžeme být, tak šťastní, když všechnu tu tolik chtěnou lásku, najdeme sami v sobě o to víc jí pak můžeme dát ostatním. Zapomeňme na strachy a pojďme žít. Žít život, který si tolik přejeme. Pojďme riskovat a získávat. Vložte do všech vašich přání tu obrovskou nehasnoucí víru a radujme se z každého malého úspěchu, co přijde. Všechno naše štěstí je jen v nás a obavy jsou zbytečnost, které se můžeme s úsměvem vzdát.